איך לנקות את הלשון? טיפים ומידע על ניקוי לשון - Super Dental
הבלוג
 של
 סופר דנטל
איך לנקות את הלשון ביסודיות כל בוקר?
מאת: צוות סופר דנטל / 09/01/2018

כאשר אנשים חושבים על היגיינת הפה, הם חושבים על שיניים; צחצוח שיניים, ניקוי בין הרווחים עם חוט דנטלי, מי פה ושלל תכשירים אחרים, אשר נועדו לנקות את השיניים ולהפוך אותן ללבנות ומנצנצות – אבל האם ידעתם שכ-90% מהריח הרע בפה בכלל נובע מהלשון שלכם?
כן כן הלשון התמימה שיושבת לה בנחת בזמן שאנחנו מצחצחים שיניים ומנקים את כל שאר הפה היא לרוב האחראית על ריח רע מהפה וכמעט כולם שוכחים לנקות גם אותה. כמו על השיניים, גם על הלשון מתפתחת שכבת פלאק, שכבת הפלאק מגינה על חיידקים שונים שנמצאים ומתרבים על הלשון. החיידקים שעל הלשון עלולים להיות הגורם למחלות רבות כמו מחלות חניכיים, דלקות, פטריות ועוד. שכבת הפלאק שעל הלשון גם מגינה על חיידקים פולטי גופרית שהם הסיבה לריח המאד לא נעים מהפה  ולא משנה כמה תצחצחו – הריח לא יעלם עד שלא תטפלו במקור הבעיה.
למרבה המזל, יש היום הרבה יותר מודעות לניקוי הלשון וכל מה שאתם זקוקים לו נמצא ממש כאן באתר. אם אתם תוהים איך לנקות את הלשון שלכם, סופר דנטל כאן כדי להפוך הכל לקל ופשוט. כמו שאתם מצחצחים שיניים כל בוקר (ובתקווה גם כל ערב) עם מברשת שיניים ומשחת שיניים, כך גם ללשון יש מברשת מיוחדת וג'ל מיוחד לניקוי הלשון. מברשת הלשון היא עגולה ואינה מוארכת, , עם זיפים קצרים ונוקשים ולא ארוכים ורכים  היות והיא אינה אמורה להיכנס במרווחים צרים, אלא לנקות כמה שיותר משטח הלשון שלכם ולמנוע מכם את רפלקס ההקאה.
מדובר בפעולה קצרה ופשוטה, שיכולה לשנות את כל מהלך היום יום שלכם. לפתע אינכם מפחדים להשמיע את קולכם שמא מישהו יריח את ריח הפה שלכם וגם היגיינת הפה שלכם משתפרת פלאים. אם אתם רוצים לקחת את תהליך ניקוי הפה צעד אחד קדימה, לאחר ניקוי הלשון, נקו את הרווחים בין השיניים בעזרת חוט דנטלי פשוט. אם היגיינת הפה שלכם ממש חשובה לכם – אנחנו ממליצים על רכישת סילונית, סילון מים דק ועוצמתי היישר מברז המים שלכם ומנקה את כל שאריות האוכל מהשיניים.
אם אתם סובלים מריח פה לא נעים, ייתכן שהגיע הזמן להתחיל ולנקות גם את הלשון ביסודיות. רכשו עוד היום את ערכת ניקוי הלשון שלנו (הכוללת ג'ל + מברשת) והתחילו לשפר את היגיינת הפה שלכם.
 
המידע באתר הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מחליף התייעצות עם רופא
רוצים לדעת עוד? רוצים להיות מעודכנים כאשר עולים נושאים חדשים?

עקבו אחרינו ב-