ריח רע מהפה - טיפול, מניעה של ריח לא נעים מהפה והלשון - Super Dental
דף הבית >> מהן הסיבות לריח לא טוב מהפה?
הבלוג
 של
 סופר דנטל
מהן הסיבות לריח לא טוב מהפה?
מאת: צוות סופר דנטל / 09/01/2018

ריח פה רע (נקרא גם "באשת פה" או "הליטוזיס"), עלול להיות מביך במיוחד ובמקרים מסוימים גם לגרום לחרדה. אין זה מפתיע שמדפי החנויות מלאים במסטיקים, סוכריות, מי פה ושאר תכשירים הנועדו להסתיר ריח רע מהפה. אולם, רבים מהמוצרים הללו הם רק אמצעים זמניים ואינם מטפלים בבעיה עצמה או בגורם הריח הרע.
סוגי מזון מסוימים, מצבים בריאותיים ומנהגים הם בין הגורמים של ריח רע מהפה. במקרים רבים, טיפול בריח רע מהפה יכול להסתכם בשמירה על היגיינת פה יום יומית נכונה. במידה שטכניקות פשוטת לניקוי הפה והשיניים אינן פותרות את הבעיה, מומלץ לפנות לרופא השיניים שלכם כדי לוודא שהגורם לבעיה אינו חמור ואם כן, לטפל בו כראוי.

סימפטומים
ריח לא נעים מהפה משתנה מאדם לאדם ותלוי במקור הבעיה או בסיבה הרפואית לריח. אנשים מסוימים דואגים מריח הפה שלהם, אפילו כשהם אינם סובלים מריח מהפה או ממעט מאוד ריח לא טוב מהפה, בעוד אחרים סובלים מריח פה רע ואינם מודעים לכך. מפני שקשה להעריך כיצד מריח הבל הפה שלכם, מומלץ להיעזר בקרוב משפחה או חבר טוב שיאשש את חששותיכם.

סיבות
רוב הסיבות להבל פה רע, מתחילות בפה שלכם ויש מגוון סיבות אפשריות:
  • אוכל –התפרקות המזון בשן ומסביב לה עלול להעלות את כמות החיידקים ולגרום לריח מאוד לא נעים מהפה. אכילת מזונות מסוימים, כגון בצל, שום ותבלינים, גם עלולה לגרום לריח לא נעים. לאחר שאתם מעכלים את סוגי המזון הללו, הם נכנסים למחזור הדם שלכם, מגיעים לריאות ומשפיעים על הבל הפה שלכם.
  • מוצרי טבק –עישון גורם להבל פה לא נעים משלו. בנוסף, מעשנים ומשתמשי טבק אחרים הם בעלי סיכוי גבוה יותר לסבול מבעיות חניכיים – מקור נוסף לריח פה רע.
  • היגיינת פה לקויה –אם אתם לא מצחצחים ומשתמשים בחוט דנטלי באופן יום יומי, שארי מזון מצטברים בפה שלכם וגורמים לריח פה רע. בנוסף, אם אינכם מנקים את הפלאק שנוצר ומצטבר על השן שלכם באופן קבוע, עלולים להיווצר מעין כיסים הממולאים בפלאק בין השיניים והחניכיים שלכם. גם הלשון שלכם יכולה לצבור חיידקים ולפתח פטריות היוצרים ריח רע מהלשון.
  • יובש בפה –רוק מסייע בניקוי הפה ומסיר שארי מזון הגורמים לריח פה רע. מצב של יובש בפה עלול לגרום לריח לא נעים מהפה, היות וכמות הרוק יורדת, וגורמת ליובש בחלל הפה, שהוא קרקע פוריה להתרבות של חיידקים ובמיוחד חיידקים פולטי גופרית שהיא בעצם הריח הרע שמריחים מצב דומה מתרחש בשינה ולכן המושג "ריח פה בוקר". אם אתם ישנים עם פה פתוח, היובש מתגבר והריח מחמיר.
  • תרופות – בהקשר לסעיף הקודם, תרופות מסוימות גורמות ליובש בפה, אשר עלול לגרום לריח פה רע. תרופות אחרות עשויות להגיע לריאות דרך מחזור הדם ולפזר כימיקלים הגורמים להבל פה לא טוב.
מניעת ריח רע מהפה
אם אתם תוהים איך לטפל בריח רע מהפה, התשובה תלויה בסיבה לריח. אם אתם מעשנים, הגיע הזמן להפסיק לעשן, אם אתם אוכלים הרבה בצל אולי הגיע הזמן להפחית בכמויות ואם היגיינת הפה שלכם לקויה – הגיע הזמן לרכוש את המוצרים האיכותיים באתר סופר דנטל. צרו אתנו קשר עוד היום ואחד מנציגנו ישמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם בבחירת המוצר המושלם עבורכם.
המידע באתר הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מחליף התייעצות עם רופא
רוצים לדעת עוד? רוצים להיות מעודכנים כאשר עולים נושאים חדשים?

עקבו אחרינו ב-